برخی اسناد صهیوینستی بودن کوکاکولا

دو سال پیش نماینده شرکت خوشگوار در جمع دانشجویان عدالتخواه مشهدی پرداخت سالیانه حق برند به کارخانه کوکاکولای مادر را تایید کرده بود.

  

از سال 1966 كوكاكولا از حامیان سرسخت اسرائیل بوده است. در سال 1997 بخش اقتصادی دولت اسرائیل به علت حمایت مكرر این محصول طی 30 سال گذشته از آن تقدیر به عمل آورد. هر ساله كوكاكولا اتاق بازرگانی اسرائیل-آمریكا  را از لحاط مالی تامین می كند كه به شركت هایی كه بیشترین كمك را به اقتصاد آمریكا می كند پاداش می دهد. در سال 2009 جایزه ای با حمایت مالی شركت كوكاكولا به لابی اسرائیلی آیپك( AIPAC ) داده شد كه دلیل آن لابی این گروه با سنا برای رد درخواست سازمان ملل در مورد " آتش بس فوری" و حمایت از ادامه حمله ارتش اسرائیل به غزه بود. این تقدیر همچنین به دلیل عدم توجه كوكاكولا به بایكوت محصولات خود توسط كشورهای عربی و از دست دادن فرصت فروش محصولات به این كشورها صورت گرفت.
كوكاكولا همچنین روابط بسیارنزدیكی با اتاق بازرگانی آمریكا- اسرائیل (AICC) كه رئیس فعلی آن جوئل نیومن از شركت كوكاكولا است، دارد. كوكاكولا با ارائه پاداش به شركت هایی كه اقتصاد اسرائیل را توسعه می دهند این شركت ها را برای سرمایه گذاری در اسرائیل تشویق می كند. هر ساله اتاق بازرگانی پاداش هایی را برای شركت هایی كه بیشترین سهم (شامل اشتغال زایی و سرمایه گذاری) را در تجارت بین اسرائیل آمریكا داشته اند  در نظر می گیرد و كوكاكولا این پاداش ها را از لحاظ مالی تامین می كند .
در سپتامبر 2009 كوكاكولا میزبان مهمانی ویژه ای در مركز جهانی كوكاكولا بود كه به افتخار ژنرال بنیامین بن الایزر برگذار شد. او وزیر دفاع سابق و در حال حاضر وزیر صنایع تجارت و كار اسرائیل است. بن الایزر به عنوان جنایتكار جنگی تحت تعقیب  بوده  و مسئول یك سوم از كشتارهای اسیران جنگی جنگ 6 و كشتار های صبرا و شتیلا و جنین بوده است.
ریاست اتاق بازگانی اسرائیل- آمریكا برای 5 سال متوالی (91-96)به عهده یكی از عاملان موساد به اسم Wertheim  Mosheبود. او به همراه ابراهام فینبرگ كوكاكولا را در سال 1968 به اسرائیل برد و در حال حاضر رئیس كوكاكولا در اسرائیل است. آبراهام فینبرگ نیز تا زمان مرگ خود در سال 1998 مدیر ارشد اسرائیل در كوكاكولا بوده و به گفته مجله نیویورك تایمز "صهیونیستی تندرو و عضو برجسته لابی یهودی آمریكا" بود كه از سال 1948 نقش مهمی در سیاست های مربوط به اسرائیل در امریكا بازی كرده است. برخی اسنادی طبقه بندی منتشر شده  وزارت امور خارجه نشان داده كه  آبراهام فینبرگ با تاثیر بر تصمیم رئیس جمهور آمریكا لیندون جانسون وی رامتقاعد كرد تا اسرائیل را وادار به امضای معاهده منع گسترش صلاح های هسته ای نكند. قرار بود در ازای انجام این كار آمریكا به اسرائیل 50 جت جنگده فانتوم بدهد.
كوكاكولای اسرائیل با درآمد سالانه ای بیش از 900 میلیون دلار در میان 10 شركت برترتولید كننده كوكاكولای جهان قرار دارد. این تاسیسات باعث ایجاد نزدیك به 5000 شغل در اسرائیل شده است. كوكاكولای اسرائیل همچنین بودجه قوم یهود ( Jewish National Fund) را حمایت كرده و برنامه های آموزشی برای كاركنان خود در زمینه مناقشات اعراب و اسرائیل را تامین می كند. محتوای این برنامه ها توسط آژانس یهود و دولت اسرائیل برنامه ریزی می شود.
در جولای 2002 اعلام شد كه كوكاكولای اسرائیل در مقابل دریافت 55 میلیون دلار از جانب دولت اسرائیل، ساخت شركت جدیدی را در سرزمین های اشغالی آغاز خواهد كرد. اگرچه به دلیل اختلاف در امور مالی و در نظر گرفتن مكان جدیدی برای این كار این پروژه متوقف شد. در مارس 2007 كوكاكولا نماینده تجاری روسای ارشد خود را به اسرائیل فرستاد كه بر اساس گفته های ایان فریدمن ( از اعضای اتاق بازرگانی اسرائیل-آمریكا) هدف آن سرمایه گذاری، احداث شركت، امضای توافقات استراتژیك با شركت ها و ادغام با شركت های تكنولوژیك اسرائیل بود. به دنبال این اقدام موتار كنت رئیس و از مدیران ارشد كوكاكولا در ژوئن 2008 در تلاویو طی سخنرانی برای صنعت غذایی اسرائیل اعلام كرد كه قصد دارد تا صنایع غذایی و تكنولوژی اسرائیل را توسعه د هد و قول چك سفید برای هر سرمایه گذاری قابل قبول را داد كه چنین اقدامی در كوكاكولا بی سابقه بوده است. وی همچنین در سخنرانی خود در اسرائیل در آگوست 2009 به تحسین كوكاكولا به خاطر مسئولیت اجتماعی آن در تامین آب سالم برای مصرف كنندگان پرداخت. این در حالی است كه طبق گزارشات عفو بین الملل 90-95 % مردم فلسطین و غزه از دسترسی به آب سالم محروم هستند.
در طول دو دهه گذشته هر ساله كوكاكولا،  مركز جامعه یهودیان (Jewish Community Centre Association) و به خصوص اردوهای تابستانی ($77,500 in 2007) را حمایت مالی كرده كه در آن 6000 نوجوان یهودی از كشورهای مختلف شركت می كنند و هدف آن همان طور كه توسط خود آنها ذكر شده پرورش جوانان یهودی در فضایی غیر رسمی است تا آنها را تشویق به همذات پنداری با دولت اسرائیل كند. این مركز به دنبال تقویت روابط بین یهودیان آمریكای شمالی و اسرائیل است. این مركز همچنین نمایندگان جوان خود را برای سفرهای تبلیغاتی به اسرائیل می فرستد.  شركت كوكاكولا پروژه های تحقیقاتی مشتركی بین دانشگاه مینسوتا و دانشگاه تلاویو نیز برگزار می كند.
نكته جالب توجه در مورد كوكاكولا استانداردهای دوگانه این شركت در قبال كشورهای مختلف است. برای مثال نوشابه كوكاكولا در هند مشابه نمونه مصرفی آن در ایالات متحده و بریتانیا نیست. ( نوشابه مصرف شده در هند محتوی مواد ممنوعه است كه  بیش از 30 برابر استاندارد اتحادیه اروپا غیربهداشتی بوده و عامل نقایص مادرزادی و سرطان شناخته شده است).