یک رسانه عرب زبان به نقل از تحلیلگران نظامی ضمن چشم بسته توصیف کردن غربی ها در حمله نظامی به سوریه از توان بازدارندگی بالای سوریه و تاکتیک های اتخاذ شده از سوی دمشق که برای غربی ها روشن نیست پرده برداشته است.
به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، روزنامه المنار به نقل از تحلیلگران نظامی آورده است: آمریکا و همپیمانانش به سوریه می روند اما با چشمان بسته. زیرا کسانی که طرح حمله نظامی به سوریه را تدارک دیده اند از توان واقعی سامانه های دفاع هوایی و موشک های پیشرفته موجود در سوریه ندارند.

این تحلیلگران می افزایند: آیا دمشق امکان رصد هواپیماهای متجاوز را خارج از حریم هوایی سوریه دارد؟آیا سوریه فرودگاه های سری که در هنگام حمله اولیه بتواند به آنها تکیه کند در اختیار دارد؟

تحلیلگران بر این باورند که سوریه هنگام دریافت ضربات اولیه قادر به هدف قرار دادن اهدافی در فلسطین اشغالی و ترکیه و دیگر مناطق است.

به اعتقاد تحلیلگران نظامی، سامانه موشکی که سوریه در اختیار دارد در طول دو سال و نیم گذشته و در جریان جنگ داخلی مورد هدف قرار نگرفته است و موقعیت انبارهای سلاح سوریه با وجود تلاش دستگاه های اطلاعاتی کشورهای متخاصم کشف نشده است.

المنار به نقل از این تحلیلگران بیان کرد: سوریه در طول دو سال گذشته نقشه اهداف و مراکزی را که از حمله به آنها نگران بود تغییر داده است.

به اعتقاد این تحلیلگران میان سوریه و ایران معاهده دفاع مشترک وجود دارد و بنابر این نوع و ماهیت سلاح هجومی ایران که در اراضی سوریه برای زمان سرنوشت ساز در نظر گرفته شده است برای کسی مشخص نیست.

این تحلیلگران می افزایند: اگر موشک های ایرانی از خاک ایران می تواند عمق فلسطین اشغالی را هدف قرار دهد پس تاثیر این موشک ها در سوریه علیه اسرائیلی ها چگونه خواهد بود؟
====================================================

تروریست‌ها در سوریه مردم را می‌کشند تا بهانه‌ای برای تجاوز آمریکا شوند

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: امروز در سوریه تروریست‌های مورد حمایت امریکا مردم را از طوایف و قبایل مختلف و حتی کودکان را با سلاح شیمیایی می‌کشند تا بهانه‌ای شوند برای تجاوز امریکا.

خبرگزاری فارس: تروریست‌ها در سوریه مردم را می‌کشند تا بهانه‌ای برای تجاوز آمریکا شوندبه گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی بسیج، سردار محمدرضا نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در اختتامیه ششمین دوره لیگ علمی بین المللی پیشگامان انقلاب اسلامی (پایا) که با حضور مسئولین و دانش آموزان مسلمان در مرکز همایش‌های بین المللی صداوسیما برگزار شد، خطاب به این دانش آموزان گفت: امروز دانش آموزان هم سن و سال شما در فلسطین هر لحظه در انتظار گلوله و بولدزری برای ویرانی خانه‌هایشان و تیرهایی که قلب خانواده‌شان را نشانه گرفته هستند.

نقدی با اشاره به نابودی دستاوردهای مردم سالاری در مصر توسط نیروی مسلح تحت حمایت آمریکا اظهار داشت: امروز در سوریه تروریست‌های مورد حمایت امریکا مردم را از طوایف و قبایل مختلف و حتی کودکان را با سلاح شیمیایی می‌کشند تا بهانه‌ای شوند برای تجاوز امریکا.

وی به کشتار هر روزه دانش آموزان و کودکان در عراق با انفجار بمب یادآور شد و افزود: امروز در افغانستان هواپیماهای بدون سرنشین امریکا کودکان را در خواب می‌کشند و این واقعیت امروز است چراکه ابزار قدرت به دست شیطان و انسان‌نماها و گرگ‌های وحشی است.

رییس سازمان بسیج مستضعفین علم را مهمترین عامل قدرت عنوان و تصریح کرد: حدیث ارزشمند «العلم السلطان» کلید حل مسائل امروز است و اگر مسلمین راه برتری علمی را پیش نگیرند اسیر گرگ‌های وحشی آمریکایی باقی می‌مانند.

وی کسب دست برتر در علوم پایه، فنی و علوم انسانی را برای آزادی بشریت و طی مسیر تکامل در ایران ضروری دانست و بیان کرد: تا وقتی که در علوم توانایی کمتری داریم، دشمنان با داشتن سلاح‌های برتر زورگویی کرده و با اتهامات تقلبی تجاوز، زیرساخت‌ها را نابود و مردم را قتل عام می کنند چراکه با همان علم برتر، قویترین ابزار رسانه‌ای را در اختیار داشته و هر دروغی را که بخواهند به دنیا القا می‌کنند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با اشاره به جنایات فجیع تروریستهای غرب‌گرا در سوریه و انتشار این جنایت‌ها برای ایجاد رعب و وحشت در مردم خاطرنشان کرد: اگر ابزار و قدرت برتر در دست انسان‌های واقعی نباشد این گرفتاری‌ها ادامه خواهد داشت.

وی گرفتاری و مصیبت امروز در علوم انسانی را بزرگتر و خطرناک خواند و ادامه داد: وابستگی به علوم انسانی غربی بمبی است که صدا ندارد چرا که این علوم، انسان را اسیر کرده ولی انسان خوشحال است و این علوم انسانی غربی بشریت را بدون آنکه بفهمد نابود می کند مانند رشد منفی جمعیت در غرب.

نقدی جهاد علمی همه جانبه را نیاز امروز عنوان کرد و گفت: برای این جهاد علمی، خودباوری مبنی بر اینکه «ما می توانیم» لازم است همان طور که امام راحل این خودباوری را به ملت داد و ترجیع بند راهبردهای مقام معظم ولایت جهاد علمی است و همین باعث شده تا امروز ایران به اعتراف دشمنان، پرشتاب‌ترین کشور در زمینه پیشرفت علمی باشد.

وی افزایش چشمگیر سطح سواد را نسبت به قبل انقلاب یادآور شده و افزود: پس از خودباوری، عزم، اراده و پشتکار و همچنین همبستگی و ارتباطات با دیگر مسلمانان ضروری است و تبادل علم برای حل مسائل باید سکه رایج در بین مسلمانان باشد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به سرگذشت شهدای دانش آموز همچون سیده طاهره هاشمی، حسین فهمیده، حامد بزی و مرحمت بالازاده تصریح کرد: امروز میدان فداکاری، جهاد و تلاش شبانه روزی در عرصه علمی است تا مسلمانان به آزادی برسند.

در ششمین لیگ علمی بین المللی پایا که با هدف توسعه علمی و نخبه پروری در جهان اسلام برگزار شد 45 هزار دانش آموز دختر و پسر مسلمان در غالب 9 هزار تیم علمی از ایران و 9 کشور جهان (عراق، فرانسه، انگلیس، هندوستان، پاکستان، لبنان، تانزانیا، افغانستان و نیجریه) در رشته‌های علوم پایه، ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست شناسی به رقابت پرداخته و 500 دانش آموز، برگزیده شدند.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920606000827#sthash.8NW9Bckm.dpuf

=========================================

پنج میلیون دلاری که ربع پهلوی از شورای غیر ملی کاسب شد + سند

ربع پهلوی فرزند پادشاه مخلوع ایران، که در خارج از کشور خواب آشفته تخت و تاج را در سر می پروراند، جهت اجماع اپوزیسیون، شورایی به اصطلاح ملی را تشکیل داد که با توجه به اختلافات بودجود آمده با محمد مصطفایی، (وکیل ربع پهلوی در طرح دعوی شکایت از رهبر جمهوری اسلامی ایران در دادگاه لاهه) وکیل وی، پرده از 5 میلیون دلار کاسبی شورای ربع پهلوی برداشت.

 ربع پهلوی با تشکیل شورای باصطلاح ملی هم پیمانان خود را 5 میلیون دلار سرکیسه کرد.

ضدانقلاب خارج از کشور که طی 34 سال گذشته تمام تلاش خود را جهت سیاه نمایی و دروغ پردازی بر علیه جمهوری اسلامی برای امرار معاش خود نموده اند در افشاگری جدید خود پرده از کاسبی 5 میلیون دلاری ربع پهلوی برداشتند.

ربع پهلوی فرزند پادشاه مخلوع ایران، که در خارج از کشور خواب آشفته تخت و تاج را در سر می پروراند، جهت اجماع اپوزیسیون، شورایی به اصطلاح ملی را تشکیل داد که با توجه به اختلافات بودجود آمده با محمد مصطفایی، (وکیل ربع پهلوی در طرح دعوی شکایت از رهبر جمهوری اسلامی ایران در دادگاه لاهه) وکیل وی، پرده از 5 میلیون دلار کاسبی شورای ربع پهلوی برداشت، و با توجه به فحاشی های صورت گرفته از سوی طرفداران ربع پهلوی، آنان را به اخلاق مداری دعوت نمود.

این در حالی ست که بسیاری از عناصر ضدانقلاب پس از تشکیل این شورا اقدام به خروج از آن و یا افشاگری در خصوص ناکارآمدی دیگر اعضا و ربع پهلوی، تقلب در شورا و ... نموده اند.


 


انتقاد واتیکان از طرح حمله به سوریه

انتقاد واتیکان از طرح حمله به سوریه

روزنامه رسمی واتیکان از قدرت‌های غربی برای تشدید جنگ لفظی علیه سوریه با وجود تحقیقات جاری سازمان ملل در مورد حملات شیمیایی اخیر در نزدیکی دمشق انتقاد کرده است. 

روزنامه اوسروتور رومانو در روز سه‌شنبه نوشت: «لحن این قدرت‌ها هر لحظه تندتر می‌شود و به نظر می‌رسد اقداماتی که توسط سازمان ملل نیز اتخاذ می‌شود، با نوعی حمله همه‌جانبه از سوی این قدرت‌ها مواجه شده است.»
 
این روزنامه می‌گوید که به نظر نمی‌رسد بازیگران مختلف بین‌المللی، تحقیقات سازمان ملل را به عنوان یک عامل تعیین کننده در نظر بگیرند. در ادامه این تحلیل آمده است که به نظر می‌رسد هر چه توافق و تعهد در این زمینه بوده، در حال زیر پاگذاشته شدن است. 
 
در روز سه‌شنبه، ناظر دائم واتیکان در سازمان ملل در ژنو، خواستار احتیاط کردن در مورد ادعاهای مخالفان شد که دولت سوریه را مسئول این حملات می‌دانستند. 
 
مونسیگنور سیلوانو توماسو در این زمینه گفت: «بهتر است که تا زمانی که مدارک کافی به دست نیامده است، در این مورد داوری نشود.» 
 
او گفت: «دولت سوریه چه منفعت فوری در ایجاد چنین فاجعه‌ای داشته است؟» وی در ادامه پرسید که سئوال واقعی این است که چه کسی واقعا از منافع این جنایت غیرانسانی سود می‌برد. 
 
توماسی با اشاره به خرابی‌های ناشی از جنگ به رهبری امریکا در عراق و افغانستان گفت که مداخله نظامی هیچ نتیجه سازنده‌ای نداشته است.
 
درخواست برای اقدام نظامی علیه سوریه پس از آن مطرح شد که نیروهای مخالف مورد حمایت خارجی در سوریه، دولت بشار اسد را متهم کردند که در حمله به پایگاه‌های شبه‌نظامیان در محله‌های عین ترما، زملکا و جوبر در ۲۱ اوت از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است. 
 
در همین حال، ولید المعلم، وزیر خارجه سوریه، از امریکا و دیگر متحدان آن خواسته است که مدارکی ارائه دهد که ثابت کند دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده است. 
 
معلم گفت: «ما در حال شنیدن صدای طبل جنگ در اطرافمان هستیم. اگر آن‌ها می‌خواهند هر حمله‌ای علیه سوریه به راه بیندازند، من فکر می‌کنم بهانه سلاح شیمیایی، اصلا واقعیت ندارد. من از آن‌ها می‌خواهم که آن را ثابت کنند.»
 
سوریه از ماه مارس ۲۰۱۱، گرفتار ناآرامی‌های خونینی شده است. به گزارش سازمان ملل، از آغاز این درگیری‌ها بیش از ۱۰۰ هزار نفر کشته و میلیون‌ها نفر نیز آواره شده‌اند.